«Захист прав внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області»

03 лютого 2016 р. у м. Запоріжжя відбувся семінар «Захист прав внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області.     

У заході взяли участь представники Посольства Королівства Нідерландів в Україні, експерти ГО «Центр політичних студій та аналітики» регіональні координатори представники ЗММГО «СТЕП», ГО «Міський Центр допомоги» та ЗОГО «Народний захист», представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, керівник відділу з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та внутрішньо переміщені особи, які проживають на території Запорізької області.

Під час семінару було проведено аналіз стану справ щодо дотримання прав внутрішньо переміщених осіб в Запорізькій області, передбачених чинним законодавством України. Обговорювалися соціальні, політичні та інші процеси, які відбуваються в країні, можливі сценарії подальшого розвитку подій на Сході.

У ході дискусії було зазначено, що Запорізька область є сприятливим для працевлаштування регіон, як для відкриття/переоформлення власного бізнесу, так і для пошуку роботи, але внутрішньо переміщеними особами було озвучено, що вони не готові до нижчого рівня оплати праці та радикальної зміни характеру праці.

Щодо проблемних питань було зазначено, що головною проблемою для внутрішньо переміщених осіб є вирішення житлового питання у спосіб, який прописаний чинним законодавством України.

Також було розглянуто проблемні питання, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи та можливі шляхи їх вирішення. Безпосередньо внутрішньо переміщені особи отримали інформацію про інструменти адвокації для захисту їх прав.

Аналізуючи особливості співпраці організацій громадянського суспільства з органами державної влади і місцевого самоврядування, засобами масової інформації та самими переселенцями у напрямку допомоги внутрішньо переміщених осіб, учасники семінру висловили цілу низку зауважень щодо роботи чиновників та домовилися спільно займатися “перевихованням” тих з них, хто нехтує своїми обов’язками. Були висловлені і пропозиції до засобів масової інформації щодо більшої участі у просвітницьких заходах, поширення тематичної соціальної реклами.