«Християнські цінності в сучасній юридичній практиці»

 I Всеукраїнська конференція молодих юристів-християн

  «Християнські цінності в сучасній юридичній практиці»

16-17 жовтня в Херсоні на базі Таврійського християнського університету відбулась Перша всеукраїнська конференція молодих християн-юристів.

Дорогі друзі!!!

  ...з Господом право Моє, і нагорода Моя ...” (Ісая 49:4)

Християни-юристи вперше провели всеукраїнську професійну конференцію

  Лейтмотивом заходу було гасло молодих юристів: «Християнські цінності в сучасній юридичній практиці». Організаторами конференції виступили Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Спілка молодих християн України»,  місія «Духовне відродження» та Таврійський християнський інститут у Херсоні.

  Близько 80 делегатів із більшості областей України приїхали на Херсонщину для участі у конференції.  Серед спікерів – українські та міжнародні експерти, юристи, журналісти, правозахисники: Лачезар Попов, президент Європейської асоціації юристів Advocates Europe (м. Софія, Болгарія); Валерій Хома, проф. кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Національної академії державної прикордонної служби України (м. Хмельницький); Максим Васін, виконавчий директор Інституту релігійної свободи (м. Київ); Олена Кулигіна, редактор Релігійно-інформаційної служби України (м. Львів); Дмитро Коноваленко, заступник Донецького міжрайонного природо-охоронного прокурора (м. Донецьк) та інші.

  «Позитивно впливати на процеси у країні – одне із завдань, які ставлять перед собою молоді юристи», – зазначив під час урочистого відкриття конференції заступник ректора ТХІ Андрій Сомов. «Кілька років молоді юристи мріяли про таку можливість – зібратись разом, щоби познайомитися, поділитися досвідом, виробити спільний підхід до сучасних професійних викликів, враховуючи і професійні, і духовні аспекти».

  Ростислав Семіков, заступник голови Спілки молодих християн України, розповів про загальну мету їх організації - допомагати молодим християнам зростати духовно і професійно, знайомитися і переймати досвід у своїх старших колег, разом нести у суспільство високі духовні та професійні цінності.  СМХУ вже двічі проводила молодіжні медичні конференції, невдовзі в Києві відбудеться конференція для християн-журналістів, а навесні зустрінуться молоді педагоги та підприємці - економісти.

  Приблизно чверть учасників конференції – студенти юридичних факультетів, кожен другий – практикуючий юрист, правозахисник, адвокат. Чимало серед делегатів було і досвідчених працівників внутрішніх органів та викладачі вузів з відповідних дисциплін.

  Одною із великих переваг конференції була її практична частина. Юристи обговорювали не тільки теоретичні засади юриспруденції, але й обмінювались практичним досвідом: як молодий юрист може втілити у своїй професійній діяльності християнські цінності.  Тематичні семінари і секції розглядали розвиток державно-церковних відносин в Україні, досвід організації юридичного бізнесу на християнських засадах. Молоді юристи і старші колеги обговорювали взаємодію юристів та ЗМІ у висвітленні проблемних питань, проблему корупції в Україні та християнський підхід до її вирішення.

  Однією з найцікавіших частин конференції було проведене Дмитром Матюхіним (Голова Спілки молодих християн України в Запорізький обл.),  та Дмитром Коноваленком вечірнє «ток-шоу», коли молодим юристам запропонували на обговорення кілька складних прикладів із юридичної практики, зокрема – приклади судових справ між християнами, і запропонували учасникам дискусії змоделювати оптимальний вихід із цих ситуацій. Окремим блоком  були розглянуті питання хабарництва в судах, навчальних закладах та інших установах і як християнин-юрист має реагувати на такі суспільні виклики. Відповіді на ці та інші питання учасники конференції шукали до пізнього вечора. І саме ці обговорення запам’ятались в першу чергу.

  Серед поважних гостей та спікерів конференції був і голова окружного адміністративного суду Херсонської області Віталій Попов, який поділився з молодими колегами досвідом практичної роботи у суді, відповів на численні питання щодо українського судочинства, окреслив головні проблеми, з якими стикаються судді у своїй щоденній практиці.

  В урочистому завершенні Першої всеукраїнської конференції молодих християн-юристів взяв участь народний депутат України, голова Спілки молодих християн України Павло Унгурян, який побажав молодим колегам активно впровадити у життя і професійну діяльність християнські цінності і надихнув їх на професійний розвиток і подальше духовне зростання. Адже саме в цьому, на думку організаторів конференції, запорука здорового суспільства та розвитку української нації.

Олена Кулигіна,
risu.org.ua

 

Комментарии

Я писала по адресу, который

Я писала по адресу, который "Для запитань", но ответа пока не плучила. Хотелось бы узнать подробнее об этой конференции: где она будет проходить, порядок регистрации и возможность расселения (я из Днепропетровска). Идея общения, поклонения, обучения, ободрения и совместного планирования юристами - христианами просто замечательная! Хотелось бы в этом поучавствовать :)